Wczytywanie...

Pierwsza pomoc

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Modele anatomiczne do nauki pierwszej pomocy

Modele anatomiczne zostały opracowane dla różnych sytuacji związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Umożliwiają one lekarzom i ratownikom medycznym odbywającym staż ćwiczyć techniki ratujące życie w nagłych przypadkach. Umożliwiają one przećwiczenie jednego lub większej liczby scenariuszy. Produkty te są wykonane w taki sposób, aby były jak najbardziej realistyczne.

Modele anatomiczne - problemy z oddychaniem

Modele anatomiczne odpowiadają różnym nagłym przypadkom. Kategoria układu oddechowego obejmuje duszenie się i intubację. Na rynku jest na przykład kilka modeli torsów, które można wykorzystać do ćwiczenia technik ratujących życie w przypadku duszenia się. Niektóre fantomy mogą nawet wypluwać blokujący przedmiot po zastosowaniu prawidłowej techniki zapobiegającej uduszeniu.

Praktyka ratunkowa z fantomami

Fantomów ratowniczych można używać podczas symulacji wypadku w różnych sytuacjach. Mogą one na przykład imitować wypadek samochodowy lub utonięcie. Można wybrać spośród fantomów o różnej długości i wadze, także i takie przypominające niemowlęta i dzieci.

Tułów/klatka piersiowa

Modele tułowia są przeznaczone do nauki leczenia dolegliwości w klatce piersiowej lub w jej pobliżu, takich jak odma opłucnowa. Produkty te są wiarygodnymi narzędziami szkoleniowymi do ćwiczenia technik w możliwie najbardziej realistycznej sytuacji.

Ćwiczenie RKO

Aby można było właściwie ćwiczyć RKO i opanować odpowiednie techniki, wykorzystywany model musi być jak najbardziej podobny do żywej osoby. Niektóre modele anatomiczne są odpowiednie tylko do resuscytacji metodą usta-usta, inne natomiast obejmują cały tułów, dzięki czemu możliwa jest również pełna resuscytacja.

Fantomy Megacode

Fantomy Megacode to realistyczne manekiny anatomiczne do ćwiczenia większości zaawansowanych technik potrzebnych do ratowania życia w nagłych przypadkach jeszcze przed przybyciem do szpitala. Modele tej marki to na przykład ciało do pełnej resuscytacji, ramię do podań dożylnych, ramię do pomiaru ciśnienia krwi, skóra klatki piersiowej do defibrylacji oraz głowa z anatomicznie prawidłowymi drogami oddechowymi.

Symulacja rany

Zestawy do symulacji różnego rodzaju ran można stosować na fantomach ratowniczych. Użycie tych produktów umożliwia uczniom ćwiczenie bandażowania, pielęgnacji i diagnozowania różnego rodzaju ran. W naszym sklepie dostępnych jest kilka rodzajów zestawów do symulacji skaleczeń, złamań kości, oparzeń, ran szczęki, ran postrzałowych, infekcji, usunięcia wnętrzności, otwartej amputacji, skomplikowanego złamania piszczeli i złamania kości ramiennej.